Spread the love

מחפש לעדכן את תהליך השיווק שלך במדיה החברתית בשנת 2023?

במהלך השבועות הראשונים של השנה, אנו מפרסמים סדרה של טיפים והערות כיצד למקסם את המאמצים המקוונים שלך, כולל עצות לגבי כלים חדשים כמו ChatGPT ו-DALL-E, וכיצד האפליקציות המתפתחות הללו יכולות לסייע בתכנון התוכן שלך תהליך.

כבר כיסינו את האלמנטים הבאים:

הגדרת משימת המותג והתוכן שלך
חקר מילות מפתח ושאילתות בשוק היעד שלך
ניתוח המתחרים שלך והגישות שלהם
גלה היכן להגיע לקהל שלך
טיפים לפרסום בפייסבוק
טיפים לפרסום בטוויטר
טיפים לפרסום באינסטגרם
השלב הבא הוא הפלטפורמה החברתית של הרגע – ה-TikTok הכפייתי, השנוי במחלוקת והמרתק ביותר.

מחפש לשפר את משחק ה-TikTok שלך? המשך לקרוא כדי לקבל כמה עצות וטיפים מרכזיים.

טיפים לפרסום של TikTok

לוגו צלילה לייצור
היה מנהיג הייצור החכם ביותר בחדר
קבלו את הניוזלטר בחינם
סמל צלילה יומית
למרות החששות המתמשכים לגבי איסור אפשרי של האפליקציה בארה"ב, TikTok היא ללא ספק הרשת החברתית של הרגע, במיוחד בקרב קהלים צעירים יותר. קשה לברוח מהאלגוריתם הממכר שלו וזרם התוכן הבלתי נגמר שלו ברגע שהוא שואב אותך פנימה, והגישה שלו העניקה השראה לשינוי חדש לגמרי בנוף המדיה החברתית הרחב יותר, שכן המתחרים עובדים כדי לעמוד בקצב של הרגלים שמקורם ב-TikTok מגמות.

מה שבאופן הגיוני, משווקים שואלים כעת כיצד הם יכולים לנצל את הפופולריות של האפליקציה – ולמען ההערות הטובות ביותר בנושא זה, אני בדרך כלל דוחה למישהו שיש לו ניסיון רב יותר בשיווק של TikTok ממני.

Savannah Sanchez היא המומחית המומלצת שלי לקידום מכירות של TikTok, כאשר הסוכנות הצומחת שלה מייצרת מיליוני רווחים עבור מגוון רחב של מותגים.

בהתבסס על הניסיון של Savannah, והערות מ-TikTok, הנה כמה עצות מפתח שיעזרו לך למקסם את גישת השיווק שלך ב-TikTok בשנת 2023.

גישת תוכן

המפתח לשיווק מוצלח של TikTok הוא יצירת תוכן שמתיישר עם פוסטים אורגניים בעדכוני משתמשים. משתמשי TikTok נמצאים בפלטפורמת הבידור, והם לא צריכים להסתכל על פרסומות כמו בטלוויזיה המסורתית. אם לא תמשכו תשומת לב, ותתנו להם סיבה להמשיך לצפות, הם יגללו הלאה – אז עליכם ליצור סרטונים מושכי עין הדומים בסגנון לתוכן אחר באפליקציה.

אבל זה לא אומר שאתם צריכים להיצמד לטרנד האחרון, או להראות את עצמכם רוקדים למסלול הטרנדי האחרון.

מודעות הן עדיין מודעות, אתה רק צריך להיות מודע לאופן שבו אתה ממסגר אותן – כי שוב, קידום מכירות גלוי שהופעל מחדש מאפליקציות או מדיומים אחרים כנראה לא יעבדו.

ווים

נקודת השיחה הראשונה שלך בניסוח סרטון TikTok של המותג שלך תהיה ה-hoc שלך, מכיוון שמדובר בסוגים אלה של קליפים מיושרים נרטיביים שניתן לחזור עליהם ומרתקים.

אז איך תמצא את הקרס המתאים לפוסט שלך? אתה יכול לבדוק את ספריית המודעות של TikTok כדי לקבל תובנות נוספות לגבי המודעות שפועלות.

ספריית מודעות TikTok
משם, תתחיל לקבל מושג על ווים שעובדים – דברים כמו:

"הלוואי שמישהו היה מספר לי על זה מוקדם יותר…"

'אם אתה לא משתמש ב[מוצר], אתה מפסיד'

"3 סיבות מדוע [מוצר] הוא הטוב ביותר [בעיה שיש לפתור]"

צור רשימה, ולאחר מכן בדוק אותם עם המוצרים/שירותים שלך ובדוק אם הם מרגישים מתאימים, או מעוררים רעיונות לסרטונים.

אתה יכול גם להשתמש ב-ChatGPT כדי להעלות רעיונות וגרסאות נוספות.

TikTok מתחבר ל-ChatGPT
כפי שאתה יכול לראות כאן, אם תזין רשימה של הוקס לתוך ChatGPT, זה ייתן לך מגוון דוגמאות נוספות. חלקם לא יהיו כל כך מעולים, אבל זו יכולה להיות דרך מהירה וקלה לחזור על הרעיון ולהמציא אפשרויות נוספות עבור הקריאייטיב שלך ב-TikTok.

יצירת קליפים

עכשיו כשיש לך את ה-hooks שלך, אתה יכול לבנות את הסרטונים שלך סביבם, באמצעות כל כישרון שתבחר, או שיש לך גישה אליו, כדי להחיות אותם.

חשוב להשתמש באנשים אמיתיים (או אולי בבעלי חיים, תלוי במוצר), בעוד שסוואנה גם מייעצת שכדאי גם להסתכל "לעשות משהו מעניין מבחינה ויזואלית בשלוש השניות הראשונות".

במונחים של מצגת וסגנון, שוב, עריכות ופורמטים יצירתיים מעניינים מבחינה ויזואלית יעזרו לך למשוך תשומת לב, בזמן שאתה צריך גם להדגיש את היתרונות של המוצר שלך, וכיצד זה יפתור את האתגרים של הצופים, בניגוד לצילומי מוצר מתמשכים , אריזה וכו'.

תמשיך עם הסיפור. הירשם לניוזלטר היומי בחינם של מדיה חברתית היום

אימייל:
כתובת אימייל לעבודה
הירשם
חשוב להשיג את האדם המתאים לקליפים שלך, וזו הסיבה שמותגים רבים משתמשים במשפיענים של TikTok וכאלה שיותר ילידי הפלטפורמה, ויוצרים מבצעים בסגנון אורגני. זה לא מעבר לרוב האנשים – צפו בכמה קליפים לדוגמה ותבינו את התמצית של מה זה כרוך. אבל אם אתה כן רוצה לחקור שותפויות משפיעות, ל-TikTok יש את שוק היוצר שלה למטרה זו.

TikTok Creator Marketplace
אתה יכול ליצור ולערוך את הסרטונים שלך ב-CapCut, שהוא כלי עריכת הווידאו של TikTok עצמו, או ב-TikTok עצמו, ועם קצת התנסות

אתה יכול להמציא משהו די טוב, ולא כל כך מלוטש שזה מרגיש כמו פרסומת בוטה

כיתובים והאשטאגים

Savannah ממליצה לשמור את כתוביות הסרטון שלך קצרות, בסביבות חמש מילים בסך הכל. המטרה העיקרית שלך היא להנחות את תשומת הלב לסרטון שלך, כדי שלא תרצה שהכיתוב שלך יסיח יותר מדי את דעתך מהאירוע המרכזי.

Hashtags משרתים גם מטרה ב-TikTok, אבל כמו תמיד, נסה לשמור אותם ממוקדים ומתאימים ספציפית לקהל היעד שלך.

אתה יכול לחפש האשטאגים רלוונטיים באפליקציה (הזן מילת מפתח או מונח ואז הקש על דף 'האשטאגים' לקבלת סקירה מלאה של תגים קשורים והשימוש בהם), בעוד של-TikTok יש גם תצוגת מגמות בזמן אמת כדי להדגיש את התגים המתעוררים נושאים.

מגמות TikTok
כמו כן, למרות שאנשים רבים עדיין עושים זאת, למעשה אינך צריך לכלול hashtags כמו #FYP, #ForYou ו-#ForYouPage, מכיוון שהם לא בהכרח יעזרו לך לקבל יותר תשומת לב.

לפי TikTok:

"האשטגים כמו #FYP, #ForYou ו-#ForYouPage פועלים בדיוק כמו כל שאר האשטאגים ב-TikTok, כך שהוספת אלה לכיתוב שלך לא בהכרח תשפר את הסיכויים שלך להיכנס לפיד של מישהו. במקום זאת, אנו ממליצים להשתמש ברווח שבכיתוב שלך כדי להוסיף הקשר לסרטון שלך יחד עם האשטאגים הרלוונטיים לתוכן שלך."

בדיקת קריאייטיב

לאחר שיהיו לך כמה רעיונות, תוכל למפות לוח זמנים להפעלה עבור הדחיפה שלך ב-TikTok.

לסוואנה יש נוסחה בת שלושה שלבים לקמפיינים בתשלום, הכוללת איטרציות נוספות בקונספט אחד. וגם אם אתה מפרסם רק תוכן אורגני, התהליך עדיין עשוי לסייע במיפוי התוכן שלך.

ראשית, אתה משיק את תוכן המודעה החדש שלך – רעיון חדש, קונספט חדש וכו'. זה הצעד הראשון, אז אל תתלהב יותר מדי מהתוצאות – אבל אם הכנת את שיעורי הבית ואתה מאושר עם הרעיון והביצוע, זה אמור לעזור לך להשיג אחיזה מסוימת באפליקציה.
לאחר מכן, אם אתה מרוצה מהקונספט של המודעה, בדוק איטרציה משנית של המודעה המקורית שלך, על ידי שימוש באותו קונספט ותסריט, ובדוק אותו עם כישרון חדש או הוק חדש.
לאחר מכן, Savannah ממליצה ליצור מודעה מרובת UGC שמציגה אנשים רבים ושונים המשתמשים במוצר. "בדרך כלל אני מוצא שהצגת מספר אנשים במוצר מניבה ביצועים טובים יותר מאשר רק הצגת אחד".
זה ייתן לך וריאציות מרובות על נושא אחד, עם בדיקות בכל שלב כדי לנשל רעיונות רעים ולמקסם את הטוב ביותר.

שיקולים אלגוריתמיים

אלגוריתם הפיד הכל יכול של TikTok הוא מרכיב המפתח שדוחף תוכן רלוונטי יותר לכל משתמש. אבל בגלל שהוא כל כך מותאם אישית, זה לא כל כך קל להמציא שיעורים או הערות עיקריות, כלליות, מכיוון שהוא לוקח בחשבון מגוון רחב של אלמנטים אינטראקטיביים אישיים.

אבל יש כמה הערות מדריך שכדאי לקחת בחשבון:

עדכניות היא גורם – TikTok אומר שהמלצות העדכון שלה 'בשבילך' מושכות בדרך כלל מסרטונים שפורסמו במהלך 90 הימים האחרונים, בעוד שסרטונים חדשים שהועלו יראו בדרך כלל שיא במעורבות זמן קצר לאחר פרסומם. ככזה, העלאת תוכן חדש באופן קבוע תגדיל את הפוטנציאל שלך למקסם את טווח ההגעה שלך.
פרסום נוסף לא ישפיע על טווח ההגעה – בהתאמה מסוימת לנקודה הקודמת, TikTok גם אומר שכמות הסרטונים שאתה מפרסם לא משפיעה על האופן שבו התוכן שלך מומלץ בפיד For You. לכן, תיאורטית, אם כל הסרטונים שלך היו להיטים, אתה יכול לשלוט בעדכון For You על ידי העלאת הרבה מהם – בעוד שלהפך, זה עשוי לרמוז גם על כך שהעיסוק בתוכן העבר שלך אינו גורם משמעותי בטווח הגעה עתידי
תמשיכו לצפות באנשים – TikTok גם אומרת שזמן הצפייה משפיע על האופן שבו מומלצים סרטון, "לכן לכידת תשומת הלב של הצופים מוקדם ושמירה עליה לאורך כל הדרך גורמת לתוכן שניתן לצפות בו וניתן לשיתוף".
אלו הן נקודות דומות לאלגוריתמים באפליקציות אחרות – ככל שהתוכן שלך מרתק יותר בקרב הצופים הראשוניים שלך, כך הוא ישיג ביצועים טובים יותר.

אבל שוב, האלגוריתם של TikTok טוב מאוד בלקיחת מגוון גורמים ושיקולים, ולהראות למשתמשים תוכן ספציפי יותר הרלוונטי לתחומי העניין שלהם.

במילים אחרות, אתה צריך ללמוד מה קהל היעד שלך רוצה, ואז לחזור על זה, מה שיעזור לך להגיע לקבוצת המשנה הספציפית של הקהל.

הערות נוספות:

סרטונים מתחת ל-30 שניות עובדים הכי טוב
כיתובים שימושיים – אבל לא כוללים יותר מ-5-10 מילים בשנייה
הצגת מוצרים בשימוש תגביר את האמינות והתגובה
כמו כן, היזהר מהאזורים הבטוחים עבור הסרטונים שלך – כלומר שבהם צריך להימנע מהוספת פרטים חשובים, מכיוון שהם עלולים להסתיר על ידי כפתורי ממשק המשתמש של האפליקציה:

אזורים בטוחים של TikTok
המרכיב המרכזי שאתה צריך כדי להגיע נכון ב-TikTok הוא יצירתי והרכבת סרטונים מעניינים המבוססים על המסגרת שצוינה לעיל. מה שלא בהכרח קל. מומחים כמו Savannah גורמים לזה להיראות פשוט, אבל יצירת קידומי מכירות ספציפיים ל-TikTok כמו אלה דורשת זמן ותרגול, והרבה גלילה בין המודעות עם הביצועים הטובים ביותר לקבלת השראה והערות נוספות.

זה החלק שהרבה אנשים נכשלים בו. שיווק ברשתות חברתיות הוא מיומנות

אני, ולמרות שכל אחד יכול לפרסם סרטון באינטרנט, להיות ממש טוב בזה דורש למידה וסבלנות. יש סיבה שכל כך מעט יוטיוברים הופכים לכוכבים גדולים, למרות שכולם מפרסמים תוכן דומה. תשומת לב לפרטים היא ההבדל בין טוב למצוין, וככל שתקדיש יותר זמן לבדיקה וללמוד, כך אתה תהיה טוב יותר.

וזו גם הסיבה שכל כך הרבה עסקים מחפשים לעבוד עם משפיענים במקום להקדיש את הזמן ללמידה בעצמם. קל יותר, במקרים רבים, להישען על אלה שכבר מכוונים לטרנדים ולפורמטים המרכזיים – ואם אתם מחפשים שותף לסוכנות, המשרד של סוואנה עצמו מניב באופן קבוע תוצאות מוצקות.

אבל אפשר ללמוד, אם יש לך זמן, אתה יכול לגרום ל-TikTok לעבוד עבור העסק שלך. אבל הבנה אמיתית של הפלטפורמה, ומדוע אנשים משתמשים בה, היא צעד המפתח לתוצאות יצירתיות וחזקות אופטימליות.